Úvod > Aktuality
AKTUALITYOd 2016 jsme oficiálním dealerem traktorů SOLIS na Moravě a Slovensku.Výrobcem traktorů Solis je skupina Sonalika. Skupina Sonalika je vedoucí indický výrobce zemědělské techniky a automobilů. Již od svého vzniku v roce 1969 spolupracuje s řadou významných celosvětových zemědělských společností.

Společnost sídlí v Novém Dillí a traktory vyváží do celého světa pod značkami Sonalika, Sonalika International, Ceres, Landini a zejména Solis. Značka Solis je určena pro traktory navržené a vyráběné specificky pro evropský a severoamerický trh. Traktory sjíždějí z linky z výrobního závodu v indickém Hoshiarpuru.

  Charakteristika skupiny Sonalika International:
 • Rychlým tempem rostoucí společnost (20% hodnota ukazatele složené roční míry růstu CAGR)
 • Hodnota skupiny přesahuje 1 miliardu USD
 • Jeden z největších a nejvýznamnějších výrobců traktorů v Asii
 • Výroba traktorů o výkonu od 20 do 110 koní ve 2WD nebo 4 WD variantách
 • Výrobní kapacita dosahuje 120 000 traktorů za rok
 • spolupráce se společností YANMAR, JCB, CLASS a HONDA
 • Traktory homologované EHS (TUV Nizozemsko)
 • Certifikáty kvality výroby ISO 9001:2008, ISO 14001, TS-16949
 • 5000 kmenových zaměstnanců

Skupina Sonalika se skládá ze tří dceřiných firem. První je Sonalika Agro Industries Corporation, specializující se na výrobu přídavných zařízení pro traktory rotavátory, pluhy apod. Jedná se o největšího indického výrobce těchto zařízení.

Druhý International Tractors Limited zaštiťuje výrobu traktorů. V roce 2000 koupil 20% podíl společnosti Renault a začal v rámci partnerství Renault-Sonalika International, vyrábět v prostorách společnosti traktory pod svou značkou. Divizi Renault Tractors a s tím i společný podnik zakoupil v roce 2003 německý Claas a vyráběl tam traktory v kategoriích 70-90 koní. V roce 2005 pak do International Tractors Limited vstoupil kapitálem ještě japonský Yanmar a zakoupil 12,5% podíl v této společnosti. Od roku 2009 jsou traktory Sonalika prodávány na africkém trhu pod značkou Landini. V Jižní Americe pak pod značkami Apache a Montana.

Poslední třetí dceřinou firmou je International Cars & Motors Limited, vyrábějící užitková vozidla Rhino a pohonné jednotky pro zahraniční odběratele.

KOMPLETNÍ NABÍDKA TRAKTORŮ SOLIS